WORLD SERIES PDC w Warszawie

Turniej PDC Poland Darts Masters 2023 został dodany jako szósty i ostatni turniej w harmonogramie World Series of Darts 2023,  największe gwiazdy tego sportu udają się do Warszawy w dniach 7-8 lipca.
 
Inauguracyjna odsłona 16-osobowego turnieju odbędzie się na warszawskim Torwarze, ośmiu czołowych zawodników PDC zmierzy się z ośmioma reprezentantami Europy Wschodniej.
 
Mistrz świata Michael Smith, zwycięzca finałów World Series of Darts z roku 2022 Gerwyn Price i trzykrotny mistrza świata Michael van Gerwen - to główne postaci tego widowiska.
 
W stolicy Polski dołączą do nich Mistrz Świata z 2018 roku Rob Cross, numer szósty na świecie Luke Humphries oraz duet uczestników PDC Premier League Dimitri Van den Bergh i Nathan Aspinall.
 
Wystąpi również były mistrz UK Open Danny Noppert, ale niestety numer dwa rankingu światowego Peter Wright nie zagra w Polsce z powodów rodzinnych.
 
Elita PDC zmierzy się w dniach 7-8 lipca z ośmioma czołowymi gwiazdami Europy Wschodniej, w tym z numerem jeden w Polsce Krzysztofem Ratajskim – zdobywcą ośmiu tytułów rankingowych PDC.
 
Ratajski zanotował imponujący start w 2023 roku, a były półfinalista World Matchplay po raz pierwszy zmierzy się na własnym terenie w turnieju PDC wraz z rodakami Krzysztofem Kciukiem i Radkiem Szagańskim.
 
Do trójki polskich posiadaczy Tour Card dołączą Chorwat Boris Krcmar oraz czeski duet Karel Sedlacek i Adam Gawlas, który bardzo dobrze zaprezentował się na dużej scenie na początku tego miesiąca, docierając do półfinału UK Open.
 
Pozostałe dwa miejsca zostaną przydzielone zwycięzcom eliminacji w Polsce i na Węgrzech.
 
Turniej kwalifikacyjny dla polskich zawodników odbędzie się w sobotę 1 lipca w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym, podczas weekendu Mistrzostw Polski Polskiej Organizacji Darta (POD)
 
Bilety na turniej PDC Poland Darts Masters >>> KLIKNIJ TUTAJ https://t.ly/2-Sp
 
Turniej będzie czwartym z sześciu turniejów World Series of Darts organizowanych na całym świecie w tym roku. Po styczniowych zawodach w Bahrajnie i Kopenhadze, w dniach 2-3 czerwca odbędzie się turniej US Darts Masters w Nowym Jorku.
 
W sierpniu eventy World Series of Darts odbędą się w Hamilton (NZ Darts Masters) i Wollongong (NSW Darts Masters) .
 
Po zakończeniu wyżej wymienionych turniejów AFAS Live w Amsterdamie będzie gospodarzem finałów Jack’s World Series of Darts w dniach 15-17 września, w którym zagra 24 zawodników.
 
 
2023 Poland Darts Masters
07-08/07/2023 - COS Torwar, Warszawa
 
Reprezentanci PDC
Michael Smith
Michael van Gerwen
Gerwyn Price
Rob Cross
Luke Humphries
Danny Noppert
Dimitri Van den Bergh
Nathan Aspinall
 
Reprezentanci Europy Wschodniej
Krzysztof Ratajski
Krzysztof Kciuk
Radek Szaganski
Boris Krcmar
Karel Sedlacek
Adam Gawlas
Hungarian Qualifier
Polish Qualifier