PLS informacje

Zgłoszenia do PLS zostały zakończone. 

SKŁADY
TERMINARZ

  

Do rozgrywek Polskiej Ligi Steeldarta (PLS) w sezonie 2016/2017 zgłosiło się 12 drużyn (lista wg kolejności alfabetycznej):

 

69 Lotka

9 Darts Bullies

Drink Team Gliwice

Falubaz Zielona Góra

Hanysy

Nova

Partner Poznań

Rekiny Warszawskie

Ro-Bercik

Shanghai Elbląg

Steel Wolves

Team Dart- MP

 

 

 

Drużyny zostały podzielone w drodze losowania na 4 grupy po 3 drużyny.

 

Drużyny, które zajęły pierwsze cztery miejsca w Drużynowym Pucharze Polski, który odbył się 16.09.2016 w Siemianowicach Śląskich zostały rozstawione przy losowaniu grup.

 

Składy grup:

 

Grupa A

Partner Poznań

Drink Team Gliwice

Rekiny Warszawskie

 

Grupa B

Hanysy

Team Dart- MP

Shanghai Elbląg

 

Grupa C

Nova

Steel Wolves

9 Darts Bullies

 

Grupa D

Ro-Bercik

69 Lotka

Falubaz Zielona Góra

 

 

 

W każdej grupie mecze rozegrane zostaną podwójnym systemem kołowym tzn. „każdy z każdym” - mecz  (I runda- kolejki nr 1-3- weekend GP we Włocławku) i rewanż (II runda- kolejki nr  4-6- weekend GP w Krakowie).  Rozgrywki PLS zostały wyznaczone na sobotę – rozpoczęcie po zakończeniu  Turniejów Grand Prix i Grand Prix Cup.  Wszystkie mecze muszą być rozegrane w podanym terminie.

 

 

 

Drużyny, które zajmą miejsca 1-2 w swoich grupach przechodzą o rozgrywek pucharowych oraz w kolejnym sezonie rozgrywek PLS zagrają na wyższym szczeblu rozgrywek

 

Mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe zostaną rozegrane przy 4 weekendzie GP.

 

Mecz finałowy zostanie rozegrany przy Mistrzostwach Polski.

 

Drużyny, które zajmą miejsce 3 w swoich grupach, po rozgrywkach grupowych utworzą grupę walczącą o Puchar Ligi. Mecze w tej grupie rozegrane zostaną pojedynczym systemem kołowym tzn. „każdy z każdym” – 1 mecz. Gospodarz każdego meczu zostanie wyłoniony w drodze losowania, przed rozpoczęciem pojedynku. Drużyny, które zajmą miejsca 1-2 w tej grupie w kolejnym sezonie rozgrywek PLS zagrają na wyższym szczeblu rozgrywek. Drużyny, które zajmą miejsca 3-4 w tej grupie w kolejnym sezonie rozgrywek PLS zagrają na niższym szczeblu rozgrywek lub rozegrają baraż z nowymi drużynami kwalifikującymi się do rozgrywek PLS z Drużynowego Pucharu Polski w nowym sezonie.

 

W załączniku znajdziecie rozpisany system rozgrywek Polskiej Ligi Steeldarta w sezonie 2016/2017 oraz listę drużyn i zawodników.

 

Wszystkie opłaty zgodnie z taryfikatorem muszą być wpłacone podczas weekendu Grand Prix we Włocławku (11-13.11.2016) 

 

Powodzenia i do zobaczenia